Gürsel Tekin: Erzurum’a Çıkarma Yapacağız!
CHP Merkez Türkiye
Önce Halk Haber Sitesi
CHP Merkez Türkiye
haber-resmi
 
haber-resimi
MEHMET TANRIVERDİ
Kategori: YAZARLARIMIZEklenme Tarihi: Ağu 20th, 2011Ekleyen: Admin
haber-resimi
haber-resimi

YAVŞAK !
Bazı internet gazeteciliği yapan, iktidara muhalif sitelerde yazıyordum.. gazetelerin bana iş vermemesini geçtim artık, onu sorun etmiyorum da, internet sitelerinin açıklaması şu “yazılarınız çok sert, fazlaca hakaret var, başımız belaya girebilir” yahu arkadaş, yazının altında ismim yazmıyor mu! Ben beladan korkmuyorum da! Sen neden korkuyorsun? Sayfam kapanır, para kaynağım kesilir diye mi çekiniyorsun!!

-Yazdıklarının hayranıyız! (internet gazetesi)
-Sen bizim sesimizsin! (facebook kullanıcısı)
-Birçok arkadaşımdan iyi yazıyorsun (oldukça ünlü bir köşe yazarı)
-Yazına tam 1 saat ağladım (ünlü bir tiyatro sanatçısı)
-Nasıl bir adamsın! Korkmuyor musun kimseden! (dizi oyuncusu)
-Hayatım kendine dikkat et (nişanlım)
-Eşşek herif, kendini mi öldürteceksin (babam)
-Kurban olayım oğlum dikkat et kendine, yazma sert (anacığım)

Mustafa abi korktu mu? Balbay!! Hemde dünyalar güzeli ufak kızını demir parmaklıkların ardında bırakacağını bile bile… gidersek geriye, Uğur Mumcu! Korktu mu yüreği bombadan önce patlarken! Ya Deniz’im!… kendisi tepti be sehpasına, darağacına çıkarken! De ki bana! “sen kimsiiin? Onlar kim arkadaş, kıyas mı bu!” estağfurullah… yarıları bile değilim ben onların… ama onlar ülkelerini bana emanet ettiler… yani bir çocuğa… yarın, benimde emanetim bir çocuğa… nasıl korkar insan, sevdiklerinin geleceğini düşünürken! Gözlerine bakmaya kıyamadığın ülken can çekişirken nasıl susar insan! Vurulurken güzel yurdun nasıl siper olmaz o dağ gibi vucudun!

Bugün milletvekili olmuş bir yavşak çıkacak, bir muhtarın yakasından M.Kemal rozetini kameralar önünde çıkaracak, tarihine, ecdadına hakaret edecek, belki bir yunan dölü olmayı daha çok yeğleyen o kadının yüzüne bakıp, gülümseyeceğim, ona “yavşak” demeyeceğim! Öyle mi! asın arkadaş beni… zaten asın… tutmayın ayakta, tutmayın hayatta… şuan belki bir ermeniye, belki bir ruma ya da ingilize ‘kahpelik’ yapacakken, ‘kadın erkek eşitliği – kadına seçme seçilme’ ilkesi ile milletvekili olacaksın, sonra çıkıp bu konumunu borçlu olduğun lidere hakaretin en büyüğünü yapacaksın…

Yetmeyecek bu yaptıkların, bebek katili ile Ulu Önder’i aynı kefeye koyacaksın.. onun ideolojilerine aday olarak, bebek katilini göstereceksin… senin ben zihniyetinin taaa … Bak efendi, hayatta çok az kişiye saygı duyarım ben.. bunlardan ikisini söyleyeyim sana.. birisi Hz. Peygamberdir.. diğeri Mustafa Kemal’dir.. (bakın burada asla bir kıyas yoktur… yerleri gönülde ayrıdır, bunu sorgulamak kimsenin haddine değildir) İnsanların puta taptığı, Allah kelimesinin hiç duyulmadığı bir ortamda nasıl ki, “ey insanlar Allah vardır, ona iman edin” demek zorduysa; kurtuluş mücadelesinin başladığı bir dönemde, bir millet bütün umutlarını yitirmişken, kaleleri zaptedilmişken, bir tas çorbaya muhtaç iken, “ey insanlar! Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek tam bağımsızlığın fitilini yakmak da o kadar zordu… sen çıkıp benim bu saygı duyduğum değerlere, Ata’ma dil uzatırsan, senin ardındaki insan sayısı ne kadar çok olursa olsun; ecdadın, nüfusun ne kadar kalabalık olursa olsun; yalakan, medyan, yandaşın, yaltakcın ne kadar çok olursa olsun; ben sana “şerefsiz” sıfatını hep layık göreceğim! Fakat şunuda bil ki, aslında sıfatın bu değil, buraya yazılabilecek! En masumane kelime bu olduğundan mütevellit, bunu yazdım!

Devlet var oldukça, ideolojiler de varolacaktır… devrim yapan kişilerde tarih boyunca varlardı ve bundan sonra da olacaklar… ben belki bugün, belki yarın olmayacağım, işte bu yüzden içimde bir şey tutmayacağım… belki yazarım biyerlerde, belki vururlar bir köşede… benim söylediğimden öte köy yok arkadaş… gönlümden geçer, kağıda serpiştirir, bazen dağınık bırakırım… bazen de işlerim…

Varsın yazdırmasınlar…
İçimden söylerim ‘yavşak’ olduklarını !
Ya da öteki taraftan bir gece kabus olur fısıldarım kulaklarına…
‘yavşak’

MEHMET TANRIVERDİ
https://www.facebook.com/mehmettanrverdi

PAYLAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!
 
haber-resimi


ANKET

Üzgünüz, oylama şuanda kullanılamıyor.
haber-resmi
KÖŞE YAZARLARI
haber-resmi
haber-resmi
haber-resimihaber-resimi
135 Sorgu 0,983 Saniyede Oluşturuldu
#
.